optoinbit head banner

Anyoption Şikayet

 

Anyoption şikayetleri hakkında bilginiz var mı?

Bu ikili opsiyon aracısıyla para yatırımında bulunmak güvenli midir?

Anyoption ile bir hesap açmadan önce bilmeniz gereken bazı gerçekler şöyledir:

 • İkili opsiyon yatırımı yaparak, 500 Euro’yu sadece bir gün içinde 2000 Euro’ya çevirebilirsiniz.
 • Aynı şekilde, ikili opsiyon yatırımı yaparak 500 Euro’yu tek bir işlemde de kaybedebilirsiniz.

 

Parayı daha fazla paraya çevirmek mümkün olduğu gibi zarar riskinden kaçınmak da mümkündür. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Doğru aracıyı seçmenin doğru sonuca ulaşmada büyük rolü vardır. Peki bazı yatırımcıların Anyoption hakkındaki şikayetlerine rağmen Anyoption’u mu seçmelisiniz, yoksa diğer ikili opsiyon şirketlerini mi tercih etmelisiniz?

Anyoption nedir?

Anyoption, 2008 senesinde kurulan bir ikili opsiyon yatırım şirketi olup gayretini, ikili opsiyon alanını çeşitli piyasalara genişletme yönünde yoğunlaştırmıştır. Halen Türkiye’nin en büyük ikili opsiyon aracısı olmakla beraber dünya genelinde de en büyük ikili opsiyon şirketleri arasında yer almaktadır. Ticaret platformu çeşitli dillerde sunuluyor olsa da, müşterilerinin çoğu Avrupalıdır. Lefkoşe, Kıbrıs merkezli olan Anyoption, yakın dönemde, bazı ikili opsiyon firmalarını bu ağır hasar görmüş olan Avrupa ülkesinden sıvışmaya zorlayan Kıbrıs’taki Finansal Kriz ile baş etme zorluğuyla karşı karşıya getirmiştir. Bu alanda yer alan diğer aracıların çoğu gibi, bu firma da henüz denetim görmemiştir. Burada Anyoption’ın ne olduğuna dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Ancak yatırım yapmak için en iyi şirketi seçerken tüm bu gerçeklerin bir önemi var mıdır? Hayır. Odaklanmanız gereken konu, hangi şirketlerin size online ticareti, finansal yatırım stratejileri ve risk kontrolünü öğrenmeniz için gerekli araçları sağladığıdır. İkili opsiyon aracınızın ortağınız olması gerekiyor; kâr etmenin en hızlı yolu budur.

Anyoption’u en iyi aracılarla karşılaştırdığımızda: Bu şirketler, büyüklüğüne ya da pazar hissesine bakmaksızın, sizin için önemli olan konuda, yanı kâr oluşturmada başı çekmektedir..

EZTrader: İlk belirgin avantajı, en yüksek ödemeyi yapmasıdır. İşlem başına %95 kâr sağlar. Ancak asıl farklılık eğitim araçlarındadır: EZTrader sitesinde size 7/24 yardım sağlayan profesyonel danışmanlar bulunmaktadır. Birebir eğitim kursları alıp piyasanın en iyisi olan eğitim merkezinden faydalanırsınız. Bu, yatırım yapıp kâr elde etmek için güvenli ve profesyonel bir sitedir.

eztrader banner

Anyoption ile karşılaştırmaya değecek bir diğer aracı da Avrupalı OptionBit şirketidir. Yatırdığınız her depozito için önemli bir bonus alındığı için, yeni yatırımcılar açısından mükemmel bir tercihtir. Ekstra para size ikili opsiyon ticaretini anlayıp kâr etmeye başlamanız için daha fazla vakit ve fon sağlar. Hedefi onikiden vuran yatırım rehberi, kendiniz için sürekli bir ekstra gelir oluştururken isteyeceğiniz türden bir yardım sağlar.

optionbit banner

Ayrıca, yatırımcılar tarafından çok tavsiye edilen bir başka şirket de Redwood Options şirketidir. Bu ikili opsiyon şirketi, üye olur olmaz ücretsiz olarak erişebileceğiniz 80’i aşkın videosuyla (sadece İngilizce) en iyi yatırım eğitimi videosu arşivine sahiptir. Bu sayede sayısız online yatırım stratejisi öğrenip hemen kârınızın arttığını görebilirsiniz. Bu ciddi ve profesyonel aracı, depozitonuzun karşılığında %100 nakit bonus sağlar ve yatırım yapıp hızlı sonuçlar elde etmek isteyen yatırımcılar için mükemmel bir tercihtir.

Şimdi de Anyoption ve ilgili şikayet analizine geri dönelim.

Anyoption meşru mudur?

Kendinize Anyoption’ın meşru bir aracı olup olmadığını sormadan önce ikili opsiyon aracısının ne olduğunu anlamanız gerekiyor:

 1. Yatırımcılara, bir ikili opsiyon sonucunu tahmin etme fırsatını satar
 2. Tahminler yanlış olduğunda para kazanır
 3. Tahmininiz doğru olduğunda yüksek ödemeler yapar
 4. Aracılık hizmetleri sunmaz
 5. Komisyon almaz
 6. Siz ya da başka bir taraf için acente olarak hareket etmez

En önemlisi ise, meşru bir ikili opsiyon aracısı şunları yapar:

 • Risk faktörünü anlamanıza yardımcı olur
 • Riskten kaçınıp akıllı bir şekilde ticaretin nasıl yapıldığını öğrenmenizi sağlar
 • İkili opsiyon gerçek zamanlı bir yatırım olduğundan size gerçek zamanlı destek sağlar
 • Kârınızı hemen gönderir

 

Anyoption, müşterilere ikili opsiyon ticaretinin nasıl etkin bir şekilde yapılacağını öğretme konusunda zayıftır. Kâr etmek kesinlikle mümkün, ancak ikili opsiyonun spekülatif yapısının nasıl minimize edilip zarardan da nasıl kaçınılacağını açıklayacak çalışanları bulunmamaktadır.

Aracılar müşterilerine ücretsiz eğitim sağlamak zorunda olmadığından Anyoption’a bu bağlamda yönlendirilen şikayetler abartılıdır. Peki bu şirketin imajı neden eleştirilerle kirletiliyor?

Anyoption Şikayet değerlendirmesi

Görünüşte Anyoption da diğerlerinden farksız bir ikili opsiyon aracısıdır. Platformları şirket içinde geliştirilmiş olup düzgün bir şekilde işlemektedir. Sitelerinin yapısı iyi olup anlaşılır ve erişilebilir olmakla beraber yatırımla ilgili çeşitli konularda makul miktarda bilgi içermektedir.

Yine de bu finansal türevi anlayıp kârlı bir ticaret yapmak yeterli değildir. Neticede yatırımcı makul bir ödeme kazanabiliyorsa, aynı zamanda bunun keyfini de çıkartabilmelidir. Bu basit gerçeğin, Anyoption’ı kullanırken bazı yatırımcılar için sorun olduğu görülmektedir.

Anyoption ile ilgili şikayetler genellikle müşterilerin kazançlarını zamanında alamamalarından kaynaklanmıştır. Anyoption para çekme şikayetleri, bazı müşterilerin doğru yatırımlarla kazandıkları paralarını almada yaşadıkları zorlukları bildirmeleriyle sürekli olarak sosyal paylaşım ağlarında yer almaktadır.
Anyoption, dolandırıcılık suçlamalarının hedefi olmaktan kaçınmak amacıyla müşteri hizmetlerini geliştirmiş olup şimdilerde ise fonlarını çekmek isteyen yatırımcılarının fonlarını geciktirmeden transfer etmektedir.

Sahtekarlık işaretlerine dikkat etmek

İkili opsiyon ticareti, riski son derece yüksek olan bir yatırım aracıdır. Elbette ki anında %80 ödeme oluşturabilen bir aracın benzer ya da daha kötü bir dezavantajı olmalıdır. Depozitolarını başarısız tahminler sonucu kaybedip de Anyoption ile ilgili şikayet eden yatırımcılar bunun tamamen Anyoption’ın suçu olmadığını anlamalıdır.

Ki yine de bir aracının gerçek niyetini anlamanızı sağlayacak işaretler vardır. Ciddi ve güvenilir ikili opsiyon şirketleri müşterilerinin başarılı olmasını sağlamakla ilgilenir. Risk, matematiksel olarak ispat edildiğinden ve istatiksel olarak müşterilerin çoğu yatırımlarının bir kısmını kaybedeceğinden, meşru firmalar, yatırımcılara daha iyi bir kâr etme imkanı sağlamak isterler.

Anyoption Şikayet Özeti

 1. Anyoption iyi bilinen bir ikili opsiyon aracısıdır
 2. İyi bir ticaret deneyimi sunan siteye herhangi bir sahtekarlık suçlaması atfedilemez
 3. Yine de paraların çekilmesine dair yaşanan zorluklarla ilgili şikayetler eleştirilere yol açmıştır
 4. Bu gibi iddialarla sık sık karşılaşılmıştır, ancak Anyoption hizmetlerini geliştirmiştir
 5. Şüphe duyduğunuz durumlarda, EZTrader ya da OptionBit gibi mükemmel itibarı olan aracıları seçin
 6. Her ne olursa olsun, ikili opsiyon risklidir. Yukarıda belirtilenler gibi, belirli aracılar riske karşı koruma mekanizmaları sunup 7/24 destek ve ticari rehberlik sağlamaktadır.
 Posted by at 12:22 pm